Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Picture of ina-online
ina-online

19/05/2024

Humbja e katërt radhazi për Chicago Fire, padyshim e bën me dhimbje koke yllin nga Kosova dhe reprezentuesin e Zvicrës, Xherdan Shaqiri.

“Xherdan Shaqiri vjen nga pankina në humbjen 3:1 në shtëpi ndaj Columbusit.

Xherdan Shaqiri ka pësuar humbjen e katërt radhazi me Chicago Firen.

Shaqiri hyri në lojë në minutën e 67-të dhe harkoi nga rivënia e këndit pesë minuta para fundit, që përfundimisht çoi në golin e vetëm të vendasve.

Pavarësisht statusit dhe pagës së tij të lartë, e cila është ndër dhjetë më të lartat në MLS, zvicerani nuk është më në favor të trajnerit Frank Klopas”, shkruan mes të tjera mediumi zviceran “Blick”.

Skuadra e Chicago Fire është e parafundit në Konferencën Lindore me 2 fitore, 4 barazime dhe 8 humbje. Chicago dhe Shaqiri mund të mbeten jashtë në play-off për të tretën herë radhazi.

TË FUNDIT
3 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
3 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
3 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
3 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
3 orë
Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

ME TE LEXUARA

4 orë
Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ''jetë a vdekje'', priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve
1 ditë
Mbappe me kërkesë interesante për fansat, pasi theu hundët
4 orë
Cana ja çfarë thotë para përballjes së Kombëtares me Kroacinë (VIDEO)
23 orë
Ndeshja Kroaci-Shqipëri/ Tifozët Kuq e Zi bëjnë njoftimin e rëndësishëm
4 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

IMG_3319

Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme

Gjermania

Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi

shqiperia euro 2024

Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

nedim bajrami

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

Lorik Cana

Cana ja çfarë thotë para përballjes së Kombëtares me Kroacinë (VIDEO)

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

portugalia

Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

INFO

NA NDIQ