Dhuroi 10 mijë euro për Fondin e Sigurisë, veprimtari shqiptar nga Gjermania reagon pas sulmit terrorist në veri – ka një mesazh për kritikuesit

INA
INA

25/09/2023

Veprimtari i njohur i çështjes kombëtare në Gjermani, Xhevat Berisha vitin e kaluar kishte deponuar 10 mijë euro në Fondin ë Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK).

Ai ishte kritikuar për këtë gjë nga disa persona, derisa sot Berisha iu kundërëgjigj kritikuesve. Situata e krijuar në veri, sipas tij dëshmoi se ata kanë qenë gabim dhe se forcat e sigurisë, përfshirë policët kanë nevojë ë mbështetje financiare, ëcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Kur vitin e kaluar i pata dhënë 10 mijë euro ë Ushtrinë dhe Policinë e Kosovës, disa gojë-kqinjë, thonin i ka dhënë ë “KAPUÇ T’MADH”

A po e shihni se e kani pasur gabim.!

Krenar me forcat dhe uniformat e Kosovës

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

Këshilltari i Pacollit zbulon detaje për të ardhurat, bizneset dhe punën e Naim Murselit

zhvarrosje liridona

Zhvarroset trupi i Liridona Ademajt – Dalin detaje të reja nga krimi mizor

zhvarrosje liridona

Zhvarroset Liridona Ademaj

haga

Përpjekje për të ndërhyrë tek dëshmitarët – ZPS njofton se Thaçit, Veselit e Selimit u kufizohen kontaktet dhe komunikimet

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Fillimisht e pranoi më pas e mohoi, përfshirja e Murselit në vrasjen e Liridonës

varri liridona ademaj

Sot bëhet rivarrimi i Liridona Ademajt – familjarët kërkojnë privatësi

Naim Murseli

LAJMI I FUNDIT: “S’kam ikur nga vendi i ngjarjes, kam qenë vetë i rrezikuar”- Kështu raportohet të ketë thënë Naim Murseli në gjykatë

aksident ambulanta itali

Makina përplas për vdekje 31-vjeçaren shqiptare në Itali

Liridona ademaj

“Ishte e dashur, e donte familjen”, si e kujtojnë kolegët suedezë Liridona Ademaj-Murseli

INFO

NA NDIQ