Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

ina-online
ina-online

30/09/2023

Një gol i Di María i dha fitoren Benfikës në derbin ndaj FC Porto, rezultat që i vendos ‘Reds’ në epërsi të Betclic League, ndonëse provizorisht. Ishte një ndeshje që u shënua me përjashtimin e Fábio Cardoso, në minutën e 19-të, ku “Shqiponjave” iu desh shumë kohë për të përfituar nga avantazhi numerik për të dominuar ndeshjen.

Në fakt, kjo ndodhi vetëm pas pushimit. Pikërisht në pjesën e dytë, “Shqiponjat” dominuan ndeshjen dhe krijuan disa raste të rrezikshme, derisa argjentinasi, pas një goditjeje që u devijua nga Wendell, arriti të mposhtë Diogo Costa. Më pas, ishte vetëm një çështje për të menaxhuar avantazhin, me FC Porton i mungonin këmbët për t’iu afruar me rrezik portës së Trubinit.

Angel Di María pas golit të fitores u shfaq në rrjetet sociale për të festuar arritjen e tre pikëve të tjera në një ndeshje të rëndësishme.

“Klasikët nuk luhen, fitohen. Le të shkojmë Benfica. Një triumf i madh”,- ka shkruar argjentinasi dhe po ashtu ka falënderuar të gjithë tifozët për mbështetjen: “Urime të gjithë ekipit dhe të gjithë tifozëve, sepse sot fituam të gjithë. Sot fituam Benfikën”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Armando Brojës i kërkohet ta përshkruaj Ronaldon me tri fjalë, shqiptari befason me përgjigjen

Mbappe

Real Madridi me ultimatum për Mbappen

mario balotelli

Balotelli parashikon Grupin B, aty ku është Shqipëria

rocco Vata

I përfundon kontrata në mars, tre klube italiane pas lojtarit shqiptar

Pep Guardiola

Guardiola optimist se Manchester City do ta fitoj sërish Premierligën

messi

Lionel Messi zgjidhet atleti i vitit 2023

arsenal

Arsenali me fitore dramatike

Sylvinjo silvinjo

Alarmon Shakohoxha: Shqipëria ende s’e ka vazhduar kontratën me Sylvinhon, ai është i tundur nga ofertat tjera

Screenshot_2023-12-05-18-54-11-222_com.facebook.katana-edit

Klubi i karatesë “Bashkimi” nga Kumanova kërkon mbështetje për kampionatin evropian

INFO

NA NDIQ