Di Maria në lot: Pas finales, largohem nga Argjentina. Messi më preku shumë me fjalimin

Picture of INA
INA

11/07/2024

“Mendoj se mund të largohem nga dera e përparme. Bëra gjithçka për të dalë nga ajo derë, dhashë gjithçka për t’ia dalë mbanë me sukses. Vetëm unë bëj gjithmonë çdo punë që më kërkohet”.

Më pas, Di Maria tregoi një anekdotë që lidhet me fjalimin e Leo Messit para ndeshjes me Kanadanë: “Jam mirënjohës për të gjithë ata që më kanë mbështetur; familjes time dhe këtij grupi lojtarësh që më ka dhënë gjithçka.

Sot Leo (Messi), para se të dilnim në fushë mbajti një fjalim para skuadrës dhe tha: Do të shkojmë patjetër në finale edhe për Di Maria. Kjo gjë më mbushi me gëzim”.

Mbi tërheqjen nga kombëtarja: “Ndihem mjaft i fortë për të vazhduar, por mendoj se është koha e duhur. Nuk jam gati për ndeshjen time të fundit me kombëtaren, por është koha. E kam ëndërruar kështu dhe ka ndodhur”.

TË FUNDIT
6 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
8 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
9 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
9 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

1 ditë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
6 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
1 ditë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
1 ditë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
1 ditë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
9 orë
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!
9 orë
Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!
9 orë
Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia
9 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ