Diandra Krivanjeva, kandidate për kryetare të Forumit Rinor të ASh-së në Tetovë

ina-online
ina-online

24/07/2023

Diandra Krivanjeva është një nga mijëra shqiptarët që pas shumë viteve pritje e probleme byrokrarike, fitoi shtetësinë falë ligjit të inicuar nga Aleanca për Shqiptarët. Kjo fitore si duket i ka dhënë asaj motiv për tu aktivizuar edhe më shumë në të mirë të shoqërisë dhe vendlindjes.

E reja nga Tetova, Diandra Krivanjeva është aktivizuar në Aleancën për Shqiptarët dhe së fundmi ka shprehur ambicje për të qenë edhe në krye të proceseve, duke paraqitur edhe kandidaturën e saj për kryetare e Forumit Rinor të ASh-së në Tetovë.

Postimi i plotë: Të nderuar qytetarë, e dashura rini! Sapo dorëzova kandidaturën time për të udhëhequr me Forumin Rinor të Aleancës për Shqiptarët, FRASH-Tetovë. Falë Programit politik të Aleancës për Shqiptarët dhe konzistencës së perfaqësuesve politik të saj ,nga një njeri apatrid (pa shtetësi), sot jam një qytetare si të gjithë ju, madje edhe me mundësinë për ti prijë rinisë së Tetovës, për ti dhënë një shtytje shtesë që përmes vrullit dhe entuziazmit rinor ti japim mbështetjen Aleancës për Shqiptarët të jetë perfaqësuese institucionale e shqiptarëve dhe jo vetem.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi

Xhaferi për kryeministër, Grubi: Vizioni i Ali Ahmetit për barazi në vend po rrumbullakësohet

Palevski palco

Ende nuk dihet sa do të zgjasë procedura e ekstradimit për Ljupço Palevskin

policia

Tetovari e denoncon si të zhdukur bashkëshorten, “u largua nga shtëpia e prindërve të saj”

burgu

Të arrestuarit për vrasjen e Vanja Gjorçeskës ndodhen në burgun e Shkupit

Talat Xhaferi 2

Talat Xhaferi: Detyrën e kryeministrit do ta kryej me shumë përgjegjësi!

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

INFO

NA NDIQ