Diaspora,një mik i heshtur për Shqipërinë/Anila Hyka diskuton me Illyrian Brains

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/03/2023

Diaspora,një mik i heshtur për Shqipërinë/Anila Hyka diskuton me Illyrian Brains

Eksperienca në Diasporë, emigrimi, integrimi, Potenciali i Diasporës në vendlindje edhe roli i saj në zhvillimin e vendit për këto tema dhe të tjera diskutohet sot në webinarin “Diaspora: një mik i heshtur për Shqipërinë” organizuar nga rrjeti Illyrian Brains. E ftuar për të ndarë përvojën e saj në Diasporë, që pre vitit 1992, për jetën profesionale dhe rolin në Këshillin Koordinues të Diasporës sot është znj. Anila Hyka.

Ju mund të bëheni pjesë e webinarit që organizohet sot në 18:30 CET (Tirana time) duke u regjistruar tani në linkun më poshtë për të rezervuar vendin tuaj.

🔗 https://www.eventbrite.it/e/biglietti-diaspora-nje-mik-i-heshtur-per-shqiperine-570465235877

Çfarë është Illyrian Brains?

Krijuar nga një grup të rinjsh nga Shqipëria dhe Kosova që jetojnë jashtë vendit, IllyrianBrains është një organizatë që synon të bashkojë “trurin” e shqiptarëve nëpër botë për të kultivuar mundësi bashkëpunimi me njëri-tjetrin, nxitur ndihmën reciproke, dhe mbi të gjitha, të forcojmë lidhjen me Shqipërinë dhe gjuhën shqipe.

TË FUNDIT
2 ditë
Aksidentohet në Itali autobusi me turistë nga Shqipëria, 16 të lënduar
2 ditë
Mërgimtarët gjallërojnë Tetovën, por ankohen për çmime të larta: Më shtrenjtë se në Zvicër!
2 ditë
Itali, e çoi në një kamp veror, 7-vjeçarja shqiptare mbytet në liqen (FOTO)
3 ditë
“Dua të votoj në 2025”- Diaspora protestë para Kuvendit: Nuk ka zgjedhje pa ne!
4 ditë
Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

shofer-bus

Aksidentohet në Itali autobusi me turistë nga Shqipëria, 16 të lënduar

tetova

Mërgimtarët gjallërojnë Tetovën, por ankohen për çmime të larta: Më shtrenjtë se në Zvicër!

Foto: Ilustrim

Itali, e çoi në një kamp veror, 7-vjeçarja shqiptare mbytet në liqen (FOTO)

diaspora votim

“Dua të votoj në 2025”- Diaspora protestë para Kuvendit: Nuk ka zgjedhje pa ne!

greqi policia

Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre

islam alijaj

Deputeti shqiptar në Zvicër mirëpret ‘Dritaren për Investime të Diasporës’

ambulanca-sk

E rëndë në Greqi, 45-vjeçarin shqiptar e zë korrenti nga makina e krasitjes, gjendet i vdekur në arë

policia zvicer

U kap duke bërë “drifta” me BMW-në e tij, shqiptari nga Kosova arrestohet në Zvicër

gjermani-kufi

Lojërat olimpike/ Gjermania vendos kontrolle të përkohshme në kufi me Francën

INFO

NA NDIQ