Diaz befason gjermanët, Mançester Siti një hap më afër çerekfinales

INA
INA

14/02/2024

Skuadra e Real Madridit vuan por ia del në “Red Bull Arena” , duke marrë kështu një fitore 0-1 në aktin e parë të Ligës së Kampionëve. Sfida filloi “zjarr” për vendasit, të cilët realizuan me Seskon. Festa ishte e përkohshme, pasi arbitri anuloi golin për pozicion jashtë loje. Në minutën e 15-të, Henrih provoi nga distanca, por goditja e tij ishte qëndrore. Pak më vonë, “Los Blankos” u kundërpërgjigjën me Toni Kroosin. Sesko mbetej rrezik konstant për mysafirët.

Sulmuesi i Laipcigut iu afrua ndjeshëm golit në gjysmën e pjesës së parë, gjithsesi vetëm rrjetë e jashtme. Në të 32-tën, një gabim i Mendit në prapavijë mund t’i kushtonte shumë “galaktikëve”, me gjermanët që shpërdoruan rastin. Një perlë e Brahim Diaz mahniti stadiumin në fillimin e pjesës së dytë, duke i dhënë kështu Real Madridit komoditet për ndeshjen e kthimit.

https://nvcplayer.crazyvidup.com/player/html/eUtZWvVWlSt8t?popup=fromblocked&autoplay=1
Ndeshjet kthyese do të zhvillohen më 6 mars në Mançester dhe Madrid.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rosi roma rossi

Roma përgatit kontratën e re për De Rossin

futboll

Man City dhe Chelsea takohen sonte në gjysmëfinale të Kupës FA

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

INFO

NA NDIQ