Didier Deschamps rinovon kontratën me Francën

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/01/2023

Federata e Futbollit e Francës (FFF) ka njoftuar për rinovimin e kontratës me Didier Deschamps.

Kontrata e re e Deschamps me FFF-në është e vlefshme deri në vitin 2026, shkruan Gazeta Express.

Kjo nënkupton se 54-vjeçari do të mund të udhëheq “Gjelat” në Kampionatin Evropian “Euro 2024” në Gjermani, si dhe në Kupën e Botës 2026, që do të zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanada dhe Meksikë.

Deschamps është trajner te Kombëtarja e Francës që 9 korriku i vitit 2012. Deri më tani, ai ka regjistruar 89 fitore, 28 barazime dhe 22 humbje.

Nën drejtimin e tij, Franca e fitoi Kupën e Botës 2018, Ligën e Kombeve 2021, si dhe arriti në finalen e Euro 2016 dhe atë të Kupës së Botës 2022. /Gazeta Express

TË FUNDIT
3 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
12 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
14 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
14 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
14 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

14 orë
Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos
14 orë
Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli
14 orë
Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite
14 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur
14 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ