Digjen mbi 4 mijë zogj në një fermë pulash në Kamjan të Tetovës

ina-online
ina-online

25/03/2024

Në Kamjan të Tetovës janë djegur mbi 4 mijë zogj në një fermë pulash.

Sipas njoftimit të policisë, ngjarja është regjistruar në orën 03:50, kur në SPB Tetovë është raportuar se ka rënë zjarr në një objekt (kasolle) me inkubatorë për zogj në Kamjan të Tetovës, e që është në pronësi të 32-vjeçarit me inicialet S.R. nga ky fshat, përcjell INA.

Më tej raportohet se janë djegur tërësisht 4 mijë zogj pulash, si dhe dëme tjera materiale. Ekipet zjarrfikëse nga Tetova kanë mbërritur dhe kanë lokalizuar plotësisht zjarrin, ndërsa MPB po kryen ekspertizën në vendin e ngjarjes. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

INFO

NA NDIQ