Digjet deponia e Nikushtakut, banorët ankohen për cilësinë e ajrit

INA
INA

24/10/2023

Vazhdon djegia e deponisë së Nikushtakut, përcjell TV21. Banorët ankohen për cilësinë e ajrit por edhe për dukshmërinë në këtë rrugë, që si pasojë e tymit, është ulur pamja dhe automjetet nuk mund të qarkullojnë lirshëm.

Si pasojë e tymit nga kjo deponi, kohë më parë dy vetura u përplasën në rrugën ku në afërsi digjen vazhdimisht mbeturina.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

INFO

NA NDIQ