Digjet makina e komandantit të burgut të Idrizovës: ”Nuk ndjehet i sigurtë, po mendoj të largohem”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/04/2023

Rreth orës 22:30, në një ndër pjesët më të frekuentuara të lagjes, i vihet flaka veturës së Afrimi Rexhepit, komandantit në Burgun e Idrizovës, njofton KlanM.

Kjo është ajo çka ka mbetur nga vetura e tij.

Vetura është tërësisht e shkatërruar dhe nuk mund të riparohet. Rexhepi, sic percjell KlanM, është i mendimit se shkaktar për ndezjen e veturës së tij mund të jenë zënkat që ka pasur me të burgosurit.

”Unë kam pas mosmarrëveshje me disa të burgosur në Burgun e Idrizovës, për shkak se e kam kryer punën time me nderë dhe me profesionalizëm maksimal. Për ata që më njohin, e dinë se jam profesionist dhe nuk jam njeri që jam i korruptuar apo kriminel. I kam penguar krimit dhe për këtë shkak ma kanë bërë këtë dëm” – deklaroi Afrim Rexhep.

Afrim Rexhepi nuk ndjehet më i sigurt dhe po mendon edhe të largohet nga shteti.

”Si polic zyrtar mendoj që kur neve na ndezin veturat e tona këtu mendoj se është cenuar siguria e shtetit. E çka të flasim për qytetarët e thjeshtë? Këtu nuk bëhet fjalë për Afrimin. Unë nuk kam pas problem personal, kam pas problem institucional. Në këtë moment është sulmuar institucioni, jo Afrimi. Nuk jam vetëm unë i shqetësuar, është tërë familja. Mi ka shqetësuar fëmijët, prindërit kështu që mendoj që me të vërtetë duhet mirë të analizohet thellë që a do të vazhdoj më tutje me punën apo do ta lë” – deklaroi Afrim Rexhep.

Rastin në fjalë e konfirmojnë edhe nga Ministria e punëve të brendshme.

”Më datë 15.04.2023 në SPB-Shkup personi A.R nga Shkupi ka paraqitur se në rrugën “M.Mitrevski” është ndezur vetura e tij e markës “Mercedes” me tabela të Shkupit. Zjarri është shuar, persona të lënduar nuk ka. Është bërë ekspertiza dhe po punohet në zbardhjen e rastit” – thonë nga MPB.

Se nuk iu bëhet vonë për policinë personave që ia kanë vënë flakën veturës, sic percjell KlanM, flet edhe fakti se e kanë bërë në kohë kur në këtë pjesë ka lëvizje të madhe të qytetarëve, e vetura ka qenë e parkuar në afërsi të bulevardit “Brigadat Maqedono-Kosovare”, bulevard që lidh një numër të madh të lagjeve të Çairit me ato të Butelit dhe Shutkës. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

INFO

NA NDIQ