Digjet vila në Mavrovë, ku po qëndronte Zeçeviq, sekretari gjeneral i LSDM-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/02/2023

Një vilë malore ka marrë flakë në fshatin Leunovë të Mavrovës, ku këtë fundjavë aty po qëndronte sekretari i përgjithshëm i LSDM-së, Mile Zeçeviq, raporton Fokusfi.

Shtëpia ishte në pronësi të nënës së Zeçeviqit dhe pikërisht ai ka raportuar për zjarrin e shkaktuar, përcjell INA.

“Sot në mëngjes (12.02.2023) rreth orës 06:10, M.Z.(51) nga Shkupi ka raportuar në SPB Tetovë se ka shpërthyer një zjarr në instalimin e brendshëm të një shtëpie fundjave në fshatin Leunovë, pronë e nënës së tij, ku ai po qëndronte. Nuk ka të lënduar, ndërsa kanë intervenuar zjarrfikësit e Gostivarit. Sot do të bëhet inspektim në vendin e ngjarjes”, njofton MPB.

Sipas informacioneve të “FoKus”, zjarri ka rënë në ambientetet e brendshme dhe dyshimet janë se ka pasur probleme me oxhakun.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

INFO

NA NDIQ