Dimal Basha: Adem Jashari na ka mësuar që të mos i frikësohemi kriminelëve

0

Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës ka rënë pre e mashtrimeve dhe lojërave të Hashim THAÇIT, njofton agjencia e lajmeve INA.
Ai ka thënë se qeveria Kurti së bashku me ministrat e LDK’së është qeveria më e mirë që ka pasur ndonjëherë Kosova. Ai ka thënë se edhe Ibrahim Rugova i kishte refuzuar amerikanët kur i kanë ofruar autonomi, por nuk janë prishur raportet.
Ai ka thënë se VV-ja nuk heq dorë nga zotimet që i ka dhënë para qytetarëve.
Basha ka thënë se Adem Jashari i ka mësuar që të mos i frikësohen kriminelëve. (INA)