Dimitrievski: BDI qeverisë me vendin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

“BDI e ka qeverisur këtë vend për më shumë se 20 vjet. BDI është ajo që ia ndërron pushtetin sipas nevojës, i shërbejnë të dyve, sepse kështu janë partnerët e tyre dhe ne duhet ta ndalojmë atë sa më parë. Fillimisht kanë hyrë me pushkë në Kuvend, në zgjedhjet parlamentare kanë marrë mbështetje, legjitimitet. Ata morën pushtetin ekzekutiv nga legjislativi, vunë kontrollin mbi të gjithë pushtetin ekzekutiv dhe sot është radha e gjyqësorit dhe përveç kësaj, prokurorisë”.

Kështu ka theksuar sonte në një intervistë për Makfaks, kryetari i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski.

Në emision ai theksoi se shteti nuk po menaxhohet, është në rënie të lirë. “Vetëm se të gjithë po kërkojnë të gjejnë një mënyrë për të rrëmbyer më shumë për të rikapitalizuar kapitalin e tyre personal dhe pastaj ndoshta të largohen përsëri,” tha Dimitrievski./Zhurnal.mk

TË FUNDIT
60 minuta
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
2 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
3 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
6 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

ME TE LEXUARA

1 ditë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
9 orë
Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)
1 ditë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë? (FOTO)
6 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe
12 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë
1 ditë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
9 orë
Jugu i Shqipërisë shtrenjtohet si kurrë më parë, akomodimi shkon deri në 600 euro në natë
1 ditë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
6 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

LEXO MË SHUMË

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

INFO

NA NDIQ