Dimitrov: Jetoj nga rroga nuk jam nga ato që kam biznese

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Nga ministratë dhe zëvendësministratë të cilët nuk u benë pjesë e Qeverisë Kovaçevskit tre prej tyre kanë kerkuar apanazh.

Sipas A1on bëhet fjalë për zëvendëskryeministrin për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov, Arijanit Hoxha ministrin e Bujqësisë dhe Sedat Sulejmani zevendësministër për Kulturë. Ato në 9 muajt e ardhshëm do të duhet të marin apanazh. Dimitrov ka delaruar para se të hyjë në Qeveri se e ka anuluar angazhimin e tij në një Institut Ndërkombëtar në Paris dhe se jeton nga rroga.

“Nuk jam nga ato I cili krahas punës kanë edhe biznese .Përderisa të organizohem do të shfrytëzoj apanazh”.ka dekalruar Dimitrov

Apanazh nuk do të shfrytëzoj Irena Stefkovska e cila është kthyer në karierën akademike ,Venko Filipçe do të kthehet në Klinikë dhe paraprakisht Zoran Zaev ka paralajmëruar se do të kthehet në biznesin e tij familjar./KlanMacedonia

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ