Dimitrov: Nuk kam besim te Bujar Osmani

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Zv/Kryeministri për Çështje Evropiane, Nikola Dimitrov, gjatë një prononcimi për mediat ka theksuar se ka qenë pengesë për një “zgjidhje të keqe” me Bullgarinë duke shtuar se nuk ka besim tek Ministri I Jashtëm, Bujar Osmani. Sipas tij, Ministri Osmani ka dëshiruar suksese pa marrë parasysh çmimin, që të zgjidhet kontesti me Bullgarinë.

“Po, nuk kam besim të plotë në Ministrin e Jashtëm Bujar Osmani lidhur me çështjen me Bullgarinë, duke marrë parasysh përvojën time në koordinimet interne, takimet në Bruksel. Parandjej se atje ka një “drajv” për sukses me çdo çmim, që mendoj se është I rrezikshëm dhe joproduktiv. Ndoshta gaboj dhe shpresoj të gaboj” – ka thënë Dimitrov.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN sonte mban tubimin qëndror në Shkup, kanë një kërkesë për pjesëmarrësit

bilall kasami

Kasami: Një ndër pikat kryesore të qeverisë së ardhshme do të jetë procesi i decentralizimit

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

INFO

NA NDIQ