Dimitrov: Publikisht e pranoni se keni ndryshuar qasje ndaj Bullgarisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Ish zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov ka reaguar pas deklaratave mbrëmjen e djeshme në ClickPlus në TV21 të pasardhësit të tij Bojan Mariçiq. Dimitrov thotë se ekzekutivi tashmë po e pranon se ka ndryshuar qasje ndaj kontestit me Bullgarinë.

Në lidhje me: Kontesti me Bullgarinë, Mariçiq komentoi deklaratat e Nikolla Dimitrovit

“Dje vetë e pranuan publikisht se kanë ndryshuar qasjen dhe strategjinë ndaj Bullgarisë, gjë që fillimisht rrëzon sulmet histerike ndaj meje dhe pretendimet se brenda nuk kishim dallime dhe së dyti ekspozon përpjekjen për spin të ulët gjoja Sofja ka hequr dorë nga diçka”, shkruna mes tjerash Dimitrov.

“Derisa isha brenda mbajta qëndrimin tjetër – nuk ka marrëveshje për asgjë, derisa të biem dakord për të gjitha çështjet – siç tha dje publikisht pasardhësi im.
Ditën e dytë pa mua, qasja dhe thelbi u kthyen në një taktikë “sallamë”, shkruan mes tjerash Dimitrov.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ