Dimitrov: Publikisht e pranoni se keni ndryshuar qasje ndaj Bullgarisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20 Janar, 2022

Ish zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov ka reaguar pas deklaratave mbrëmjen e djeshme në ClickPlus në TV21 të pasardhësit të tij Bojan Mariçiq. Dimitrov thotë se ekzekutivi tashmë po e pranon se ka ndryshuar qasje ndaj kontestit me Bullgarinë.

Në lidhje me: Kontesti me Bullgarinë, Mariçiq komentoi deklaratat e Nikolla Dimitrovit

“Dje vetë e pranuan publikisht se kanë ndryshuar qasjen dhe strategjinë ndaj Bullgarisë, gjë që fillimisht rrëzon sulmet histerike ndaj meje dhe pretendimet se brenda nuk kishim dallime dhe së dyti ekspozon përpjekjen për spin të ulët gjoja Sofja ka hequr dorë nga diçka”, shkruna mes tjerash Dimitrov.

“Derisa isha brenda mbajta qëndrimin tjetër – nuk ka marrëveshje për asgjë, derisa të biem dakord për të gjitha çështjet – siç tha dje publikisht pasardhësi im.
Ditën e dytë pa mua, qasja dhe thelbi u kthyen në një taktikë “sallamë”, shkruan mes tjerash Dimitrov.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

svecla pamjet rrahja

Sveçla publikon pamje kur dy shqiptarë u sulmuan nga serbët në veri

blinken

Situata në veri, Blinkeni tregon nëse do të ketë rritje të trupave në Bondsteel

albin-kurti-vjosa-osmani

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

kurti-hovenier

Hovenier takohet me Kurtin: Po mendojmë si ta inkurajojmë Kosovën ta bëjë atë që duhet

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

vosja osmani

Nis takimi Osmani-Scholz-Macron në Moldavi (FOTO)

INFO

NA NDIQ