Diplomati Gashi: Albin Kurti një hap para Vuçiç! Ja pse

ina-online
ina-online

01/11/2023

Diplomati Flamur Gashi shpjegoi se përse Albin Kurti është një hap para Aleksandër Vuçiç.

Ai rikujtoi edhe njëherë se Vuçiç është korrekt me opinionin e vet, ndërsa Von der Leyen është korrekte me ndërkombëtarët.

“Ne po presim ditën e premte, sipas të gjitha gjasave kryeministri i Kosovës, zoti Kurti do të sqarojë në parlamentin e Kosovës për bisedimet që janë bërë dhe për draftin për Asociacionin. E mira është që drafti për Asociacionin, sipas të gjitha gjasave, në pikën 3, ka që të dërgohet në Gjykatë Kushtetuese, ashtu si ka qenë dhe në vitin 2013. Ne duhet të shohim çfarë ndodh brenda nesh dhe në rastin konkret ne duhet të jemi shumë të kënaqur me veprimin e fundit të zotit Kurti, që doli një hap para Vuçiç, taktikisht, sepse frika e madhe te unë dhe te shumë njerëz që e njohin zotin Kurti ishte që po e humbëm dhe këtë rast do të ishte fatkeqësi e madhe. Është një hap para Vuçiç sepse po ndodh si në Rambuje kur shqiptarët thoshin po dhe Serbia thoshte jo dhe ndodhi ndërhyrja,” – sqaroi diplomati Gashi për euronews.al

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

Liridona ademaj

Motra e Liridonës nxjerr një pjesë nga biseda me të ndjerën, ja si shprehej viktima për gratë e shtypura (foto)

INFO

NA NDIQ