Disa kompani e sheshin bukën për 37 denarë, Bekteshi: Ata e dinë shumë mirë se çfarë i pret

INA
INA

6 Shtator, 2023

Nesër mund të merren masa, këtë e tha shkurt ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi i pyetur për rritjen e çmimit të bukës nga disa kompani prodhimi nga 33 denarë në 37 denarë, shkruan TV21. Bekteshi thotë se kompanitë janë njoftuar disa herë se çka i pret nëse e rrisin çmimin e bukës.

“Sa i përket bukës, unë në disa raste u kam bërë thirrje prodhuesve të bukës në shtetin tonë, posaçërisht në rajonin e Shkupit, ata 4-5 kompani që janë më të mëdha, ata e dinë shumë mirë se çka i pret nëse ka ngritje të çmimit”, tha Bekteshi./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

Vuçiq tregon se sa forca i ka në kufi me Kosovën

Blerim-Latifi

Ikën cullak n’Serbi (FOTO)

Screenshot_2023-09-30-17-32-39-370-edit_com.facebook.katana

Pilotja amerikane që bombardoi Serbinë për 200 orë rresht

nato-1

Këto janë instrumentet e NATO-s për stopuar Serbinë

IMG_5631

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

IMG_5630

Radojçiq shfaqet në publik, shkon në Ministrinë e Brendshme!

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

michael roth

Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

Screenshot_2023-09-30-13-54-28-023-edit_com.facebook.katana

Ish-eprori i FSK: Kryeministër Kurti mos u bë kaq i lig, shumë i lig

INFO

NA NDIQ