Disa komuna të mëdha të Shkupit sot do të jenë pa energji elektrike

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike nga EVN sot disa komuna të mëdha të Shkupit do të jenë pa energji elektrike, përcjell INA.

EVN njofton qytetarët se për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike sot (12 janar) do të mbeten pa energji elektrike këta shfrytëzues:

– nga ora 08:30 deri në ora 13:00, konsumatorët nga pjesa e rr. Kiro Krstevski. (Komuna Kisella Vodë)
– nga ora 09:00 deri në ora 11:00, konsumatorët nga pjesë të rrugëve: Rade Jovçevski Korçagin, Ohridska, Prespanska, Petrichka dhe Gjuro Gjonoviq. (Komuna Qendër)

– nga ora 09:00 deri në orën 11:00, konsumatorët e objekteve tregtare dhe jotregtare në një pjesë të rrugës së re të projektuar në Zonën Industriale – Vizbegovë. (Bashkia Butel)

– nga ora 09:00-15:00, konsumatorët nga fshati Smesnicë (Komuna e Zelenikovës)
– nga ora 13:00-15:00, konsumatorët nga një pjesë e fshatit Çiflik (Komuna e Sopishtës) (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qeveria kosoves prishtine

Sot ditë zie në Kosovë në kujtim të vajzave dhe grave të vrara

ikja

Të dhënat e trishta/ Të rinjtë po ikin në emigracion, të moshuarit punojnë

KESHILLI

Këta janë 29 deputetët që votuan kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

INFO

NA NDIQ