Dita e parë e 2022 në Maqedoni me temperatura të larta, me diell dhe deri në 18 gradë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/01/2022

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Pasdite do të ketë rritje të vranësirave sidomos në pjesët verilindore. Do të fryjë erë e lehtë nga veriu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik (HMA), temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 0 deri në 6, ndërsa ajo maksimale nga 12 deri në 18 gradë.

Në Shkup me diell me vranësira të lehta dhe mesatare pasdite. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të zbresë deri në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 14 gradë.

Tri ditët në vijim do të jenë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Fryn erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të lëvizë nga minus dy deri në tetë gradë, ndërsa ajo maksimale nga tetë deri në 16 gradë celcius.

Deri të martën do të ketë mot stabil dhe relativisht i ngrohtë. Të mërkurën pasdite dhe mëngjesin e së enjtes nën ndikimin e valës së lagësht dhe të ftohtë do të ketë reshje lokale shiu dhe bore, erë e fortë veriore dhe rënie e ndjeshme e temperaturës.(INA)

TË FUNDIT
1 orë
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
2 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
4 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
5 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

13 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë
1 ditë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
11 orë
Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)
1 ditë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
7 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe
13 orë
Temperaturat kapin ekstremin 42 gracë C, parashikimi i motit për këtë javë

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ