Dita e tretë e fushatës, ja ku do të jenë kandidatët për president

Picture of ina-online
ina-online

06/04/2024

Fushata parazgjedhore për zgjedhjet presidenciale vazhdon me prezantimin e programeve të kandidatëve në mitingje, debate dhe takime me qytetarë.

Karvani zgjedhor i kandidatit të Koalicionit për Ardhmëri Evropiane të udhëhequr nga LSDM-ja, Stevo Pendarovski, sot do të vizitojë komunat Makedonski Brod dhe Kërçovë.

Kandidatja presidenciale e mbështetur nga Koalicioni “Maqedonia juaj” e udhëhequr nga VMRO-DPMNE Gordana Siljanovska Davkova do ta prezantojë programin para qytetarëve të Demir Kapisë, Negotinës dhe Kavadarit.

Bujar Osmani, kandidati për kryetar të Frontit Evropian do të jetë sot në Tetovë ku do të marrë pjesë në debatin me titull “Mbajtja e të rinjve në vend”.

Kandidati i koalicionit “VLEN”, Arben Taravari bashkë me Izet Mexhitin si bartës liste për deputetë për zgjedhjet parlamentare do të marrin pjesë në shënimin e Ditës Ndërkombëtare të Sportit në Parkun e Qytetit në Shkup.

Karvani i kandidatit për kryetar të Lëvizjes ZNAM-Për Maqedoninë tonë, Maksim Dimitrievski, sot do të vizitojë dhe do të ketë takime me qytetarët e komunave Vallandovë, Bogdanc, Dojran, ndërsa agjendën do ta përmbyll me një fjalim në banorët e Gjevgjelisë.

Shtabi zgjedhor i kandidates për presidente nga E majta, Biljana Vankovska, njofton se takime me qytetarët do të ketë në Prilep të Demir Hisarit.(INA)

TË FUNDIT
12 minuta
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
1 orë
Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së
2 orë
Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
24 orë
Gruevski i reagon Izet Mexhitit
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
1 ditë
Schneeberger: Kurti s'ka faj, BE po bëhet "kukull" e Vuçiqit dhe Putinit
9 orë
QMK: Rekomandojmë që mos të pihet ujë në rajonin e Kumanovës
1 ditë
KSHZ i ndan çertifikatat për mandatet e deputetëve
6 orë
Zjarr në departamentin e grave në Idrizovë, katër punonjëse kanë përfunduar në Toksikologji
1 ditë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

LEXO MË SHUMË

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

Arben Taravari VLEN

Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

denar rroga ndihma

Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ