Dita Ndërkombëtare e Autizmit, Taravari: Krenar që si komunë kemi dy qendra për personat autikë

INA
INA

02/04/2024

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, gjatë ditës së sotme ka marrë pjesë në debatin kushtuar ditës së autizmit.
Ai ka deklaruar se është krenarë se si pushtet lokale kanë ngritur dy qendra për persona autik.
“Me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Autizmit, kisha kënaqësi të merrja pjesë sot në debatin “Autizmi, të arriturat, sfidat dhe institucionet”.
Në këtë debat u fol mbi arriturat, sfidat dhe trajtimit të nxënësve autikë në institucionet arsimore në komunën e Gostivarit.
Potencova se si pushtet lokal jemi krenarë që kemi arritur brenda pak vitesh të ngrisim dy qendra për personat autikë, “Blue Puzzle” dhe Qendrën Multifunksionale, qendra këto të cilat janë të rralla në rajonin tonë më të gjerë”, ka shkruar Arben Taravari, kryetar i komunës së Gostivarit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

izet mexhiti

Izet Mexhiti: Ali Ahmeti vendosi brenda natës që ta kandidojë Bujarin për president për ta përçarë votën shqiptare

INFO

NA NDIQ