Ditët në vijim do të jetë shumë ftohtë, temperatura do të ulet deri -15

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Ditëve në vijim moti do të jetë shumë i ftohtë dhe me erë me erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi veri-perëndimor. Temperaturat e mëngjesit në disa vende do të zbresin rreth -10, ndërsa ato ditore do të jenë rreth zero gradë.

Siç informon DPHM, për shkak të temperaturave të ulëta pritet paraqitja e ngricës. Kohë pas kohe do të ketë rritje të vranësirave me kushte për borë të dobët, veçanërisht në orët e mbrëmjes dhe në pjesët veriore të vendit.

Nesër, temperatura më e ulët do të jetë -12, ndërsa ajo maksimale ditore katër gradë. Në Shkup temperatura do të lëvizë prej -9 deri në dy gradë.

Të martën pritet temperatura më e ulët, me çrrastë ajo e mëngjesit do të ulet në -15 gradë.

TË FUNDIT
24 minuta
Mexhiti takon gjeneralin Clark
1 orë
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
2 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
2 orë
Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it
2 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Micotakis: Shkupi të kuptojë se nuk mund të luajë me Athinën për çështjen e emrit
12 orë
Pas dy ditësh bllokim të deponisë së Kumanovës, banorët lejuan hyrjen e kamionëve
1 ditë
Vdekja e ushtarit 25-vjeçar – Shtabi i Përgjithshëm: Armata nuk ka helikopter i cili i plotëson kushtet për transport special mjekësor
9 orë
Mexhiti: Asnjë Ivan Stoilkoviç nuk mundet kurrë që t’i ndryshojë faktet e kryera!
1 ditë
Ilir Meta ndahet nga gruaja
2 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
1 ditë
QMK: Gjithnjë e më shumë thirrje për prani të gjarpërinjve në vendbanime
12 orë
Rasti i parë i kafshimit nga gjarpri në Shkup
1 ditë
Vendi nuk është i përgatitur të përballet me luftën kundër zjarreve

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-21-21-44-15-846_com.android.chrome-edit

Mexhiti takon gjeneralin Clark

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

INFO

NA NDIQ