Djali 18 vjeçar i Zaevit bëhet pronar i një kompanie për energji elektrike

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2022

Dushko Zaev, djali i ish-kryeministrit Zoran Zaev, si pronar ka themeluar një kompani për prodhimin e energjisë elektrike, raporton “Faktor”.

Djali i Zaevit është një adoleshent 18 vjeçar dhe kompania që do të drejtojë quhet Total Energy me seli në Strumicë.

Me sa dihet familja Zaevi ka biznese në disa industri, por kjo është hera e parë që lidhen me prodhimin e energjisë elektrike.

Prefiksin “Total” e bartin edhe dy kompani të tjera në të cilat pronar 100% është Vice Zaev, vëllai i ish-kryeministrit, dhe ato janë Total Engineering dhe Total Electric.

Kompania më e famshme e Zaevit është Trgoproduct dhe filiali i saj Mamas.(INA)

TË FUNDIT
18 minuta
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së
55 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
56 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
59 minuta
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
2 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

ME TE LEXUARA

17 orë
Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE
1 ditë
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
59 minuta
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
20 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
16 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
1 ditë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër

LEXO MË SHUMË

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

Screenshot_2024-05-20-23-16-19-497_com.facebook.katana-edit

Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

INFO

NA NDIQ