Djali i Erdogan në marshimin pro-palestinez në Turqi: Të sqarojmë në cilën anë jemi

ina-online
ina-online

15/10/2023

Bilal Erdogan, djali i presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, mori pjesë në një marshim të madh pro-palestinez në Stamboll, raporton AP.

Ai mori pjesë në protestë së bashku me ish-ministrin e brendshëm turk Suleiman Soylu dhe ish-kryetarin e parlamentit turk Mustafa Sentop.

“Le të sqarojmë se në cilën anë jemi. Të paktën duhet të lëmë të dëgjohen ndjenjat tona”, tha djali i Recep Tayyip Erdogan për agjencinë amerikane, raporton Times of Israel.

Më shumë se 1000 njerëz morën pjesë në protestë, duke mbajtur flamuj palestinezë dhe turq dhe duke brohoritur parulla kundër Izraelit dhe SHBA-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ukraine

Rusia ka humbur 338,820 trupa në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit

Gaza

G7: Nevojitet veprim urgjent për të minimizuar humbjet civile në Gaza

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

europa_flamujt

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

grat me te fuqishme

Forbes publikon listën e femrave më të fuqishme në botë, kryeson Ursula von der Leyen

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Rusia gjatë natës ka lëshuar 48 drone mbi Ukrainë, rrëzohen 41

JIM townsend

Townsend: Nuk mendoj se do ketë shpërthim lufte në Ballkan

INFO

NA NDIQ