Djalit sirian që u shpëtua nga rrënojat iu plotësua një ëndërr

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2023

Djali Nabil Saeed nga Siria përmbushi dje një ëndërr të madhe.

Dëshira e tij ishte të shikonte një ndeshje në të cilën luante një nga futbollistët më të mirë në botë, Cristiano Ronaldo, dhe kjo dëshirë iu realizua mbrëmë, sepse ai mundi të ndiqte përballjen e Al Nassr dhe Al Batin.

Por më shumë se kaq, para ndeshjes, Ronaldo shpalosi zemërgjerësinë e tij, pasi erdhi ta takonte të voglin dhe e përqafoi.

Nabil Saeed, u nxor nga rrënojat pas tërmetit që mori dhjetëra mijëra jetë në Turqi dhe Siri. Nabili i vogël ishte me fat që u gjet nga shpëtimtarët nga Arabia Saudite dhe ai u tha atyre se dëshira e tij e jetës ishte të shikonte një ndeshje të Cristiano Ronaldos.

Kur ka parë videon ku djali kërkon të shohë ndeshjen e Ronaldos, ka reaguar personi përgjegjës për organizimin e eventeve të mëdha, Turki Alalshikh, i cili ka vendosur të ndihmojë.

“Bir, ti dhe nëna jote je i mirëpritur. Kush mund të më ndihmojë t’i arrij ata?”, shkroi Alalshikh në Tëitter.

Të nesërmen u mor vesh se kush ishte dhe djali erdhi në Arabinë Saudite me familjen e tij ku njeriu i parë i klubit, Musalli Al-Muammar u kujdes që të mos u mungonte asgjë.

TË FUNDIT
20 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
20 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
20 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
2 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
2 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

20 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
20 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
20 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ