Djaloshi tetovar tmerr për kundërshtarët, lufton në ring me flamurin shqiptar (Video)

Boksieri Lulzim Bajrami nga Liseci i Tetovës, ka shënuar fitoren e radhës në ringun profesionist. Bajrami në luftën e zhvilluar më 4 shkurt 2018 në Leipzig, ka mposhtur kundershtarin gjerman Mazen Girke.

“Ndeshja e mbremshme e zhvilluar ne Leipzig kunder kundershtarit gjerman Mazen Girke perfundoi me nje fitore bindese per kater raunde me rradhe,ndjejme pergjegjsi morale per nje falemnderim per te gjithe ata qe na mundesuan te korrim sukses, ne aspektin pergaditor falemnderojme trajnerat e klubit Tough Gym Human dhe Homayoun Nik me punen e tyre te palodhshme jemi shperblyer me fitore , por kjo fitore nuk do te ishte e mundur pa mbeshtetje financiare ku shfrytzojme rastin te falemnderojme Restsurantin Da Emilo me pronar z.Evzal Limani i cili duke besuar ne vlerat tona pa kursyer asgje na dhene mbeshtetje te plote financiare per kete ndeshje andaj kete fitore ja dedikojm sponzorit gjeneral Restaurant Da Emilio.

Ju faleminderit per mbeshtetjen !” – shkruan Azem Ceka./TetovaNeës

Videon mund ta shikoni duke klikuar KËTU!