Dje janë shuar 25 zjarre, gjashtë prej tyre në Kumanovë

Picture of INA
INA

10/08/2023

Gjatë ditës së djeshme janë shuar 25 zjarre në hapësirë ​​të hapur në disa vende të vendit, njofton Qendra e Menaxhimit të Krizave.

Nga zjarret, gjashtë ishin në rrethinën e Kumanovës, dy në Ohër dhe Veles dhe nga një në Sveti Nikollë, Shtip dhe Gjevgjeli. Siç kanë raportuar, zjarri është shuar në Novaci, Karbinci, Dollneni dhe Lozovë.

Katër zjarre në Shkup dhe rrethinë, nga ora 13:57 deri në 18:30, me 2 automjete PP dhe 5 zjarrfikës kanë intervenuar në djegien e vegjetacionit të ulët në fshatin Vizbegovë (komuna e Butelit).

Në periudhën prej orës 14:20 deri në ora 15:00, me 1 automjet PP dhe 2 zjarrfikës kanë intervenuar në djegien e bimës së ulët në rrugën Radushka bb (komuna Gjorçe Petrov);

Në periudhën nga ora 15:00 deri në ora 17:20, 3 automjete PP dhe 7 zjarrfikës kanë intervenuar në një depo për paleta në rrugën Boris Trajkovski bb (komuna Kisella Vodë); Në periudhën prej orës 16:50 deri në ora 18:20, 1 PP dhe 3 zjarrfikës kanë intervenuar në djegien e bimësisë së ulët në magjistralen Shkup-Veles.

Në periudhën nga ora 20:55 deri në orën 22:30 me 1 automjet PP dhe 3 zjarrfikëse kanë shuar një kashtë të djegur në fshat. Bërnjarci (komuna e Gazi Babës). Në 24 orët e fundit ai ka pasur një tjetër ndërhyrje të lehtë.

QKM-ja apelon tek të gjithë qytetarët që të kenë kujdes që të mos shkaktojnë zjarr.

TË FUNDIT
5 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
5 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
8 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
8 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
10 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

20 orë
Mos-deklarimi i pronës, Antikorrupsioni ndërpret mbi 20 procedura të zyrtarëve
16 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara
10 orë
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
20 orë
Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë
15 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
10 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

INFO

NA NDIQ