Djegia e spitalit modular në Tetovë, Sali: Njëri ndër fajtorët e pretenduar është shpërblyer

Picture of INA
INA

15/08/2023

Ish ministri i Shëndetësisë nga radhët e Alternativës, Bekim Sali thotë se Qeveria ka amnistuar kompaninë “Brako”, që ka ndërtuar spitalin e djegur modular në Tetovë, ku jetën humbën 14 persona.

Sali thotë se edhe përkundër rekomandimeve të Revizionit në MSH, që mos të paguhet borxhi ndaj “Brako”, Qeveria ka vendosur që të paguaj të njëjtin.

“Siç e pamë dje, pasardhësi im, në korrik të vitit 2023, përmes Qeverisë së RMV-së, ka inicuar pagesën e borxhit ndaj kompanisë “Brako”, kjo edhe për kundër rekomandimeve të Revizionit të brendshëm të Ministrisë së Shëndetësisë. Me fjalë të tjera, njëri ndër fajtorët e pretenduar në emisionin “Vrasje në Tetovë”, është shpërblyer”, tha Sali.

TË FUNDIT
4 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
4 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
5 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
5 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
7 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

18 orë
Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta
10 orë
Stoilkoviçi, Fronti Europian thirrje VLEN-it të mos hyjë në Qeveri! Mickoski: Ministrat duhet të kenë qëndrime pro-maqedonase
5 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
17 orë
Nga 20 deri 25 qershor do të bëhet regjistrimi elektronik në shkollat e mesme
10 orë
Qeveria miraton masa kundër të nxehtit që pritet ta përfshijë vendin
19 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
4 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
17 orë
Një ‘ushtri’ e tërë administratorësh do të kalojë nga një ministri në tjetrën në pesë muajt e ardhshëm
10 orë
SHBA përfshin në Listën e Zezë edhe rrjetin që rriti pasurinë e Dodikit

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ