“Do mbash mëkatin, a do bësh viktimën”, Xhensila i përgjigjet Besit: Në mundsh ta ruash arsyen

Picture of ina-online
ina-online

25/05/2024

Divorci mes Besit dhe Xhensilës ka qenë një ndër temat kryesore e mediave muajt e fundit. Dyshja vendosi të ndahej pa shumë bujë, por la shumë vend për aludime nga ndjekësit.

Dhe pse kanë zgjedhur të mos flasin, Besi në këngën e tij të fundit, në bashkëpunim me Eli Malaj, mendohet se ka zbuluar pak nga çfarë ka ndodhur me nënën e fëmijëve të tij.

Teksti është i shkruar nga vetë Besi dhe ky i fundit e ka komentuar atë si ‘tekst shpirti’ duke nënkuptuar se tregon gjendjen e tij emocionale të momentit.

“Nga mosmirënjohja, unë të ktheva shpinën, a do mbash mëkatin, a do bësh viktimën…” është një pjesë e tekstit, e fansat nuk kanë pritur që të përkrahin Besin duke vërshuar komente negative ndaj këngëtarës, për t’i lënë kështu peshën e fajit Xhensilës për divorcin.

Kjo e fundit, përmes një story në instagram, ka shpërndarë disa vargje të poezisë “Në mundsh”, si një reagim të kritikave dhe akuzave që ajo ka marrë deri më tani.

“Në mundsh të ruash arsyen kur bota humbet fillin

e fajin ty ta hedh dhe vehtes t’i besosh,

sa herë te ty dyshojnë e s’të perfillin,

por edhe dyshimet drejt t’i gjykosh…

në mundsh të rrish në pritje nga pritja palodhur,

a kur t’urrejnë, urrejtje mos t’ushqesh,

madje ndaj shpifjeve të rrish pa folur,

me thjeshtësi me to pa rënë ndesh…”, janë vargjet e zgjedhura nga këngëtarja

TË FUNDIT
22 orë
Publikohet kënga e re e Luizit dhe Melindës (Video)
24 orë
Heidi dedikim për Romeon: Më ke bërë gocën më të lumtur në botë!
2 ditë
11 vite bashkë, Ledion Liço tregon si u njoh me Sarën: Ja si u ndjeva
2 ditë
Egla i kthehet Sarës: Lëre rehat Bardhin! Ja si i përgjigjet ajo
2 ditë
Roza Lati feston ditëlindjen, ja kush ishin ish-banorët e BBV3 që morën pjesë

ME TE LEXUARA

24 orë
Heidi dedikim për Romeon: Më ke bërë gocën më të lumtur në botë!
22 orë
Publikohet kënga e re e Luizit dhe Melindës (Video)

LEXO MË SHUMË

luiz melinda

Publikohet kënga e re e Luizit dhe Melindës (Video)

heidi

Heidi dedikim për Romeon: Më ke bërë gocën më të lumtur në botë!

ledion lico sara

11 vite bashkë, Ledion Liço tregon si u njoh me Sarën: Ja si u ndjeva

Sara gjordeni bbvip

Egla i kthehet Sarës: Lëre rehat Bardhin! Ja si i përgjigjet ajo

roza lati

Roza Lati feston ditëlindjen, ja kush ishin ish-banorët e BBV3 që morën pjesë

ferma vip

Ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba: U bë forca ime

Olta

Olta Gixhari bëhet nënë për herë të dytë, publikon foton nga spitali me dy djemtë

luizi luna

Video/ Kiara kërkon ndihmë për vajzën…

Olta Gixhari

‘Shejtani ka shkundur brekët’! Çfarë do të thotë Olta? Video

INFO

NA NDIQ