“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Picture of INA
INA

13/06/2024

Toni Kroos synon një tjetër trofe prestigjioz pas Champions Leagues me Real Madrid. Mesfushori që do të mbyllë karrierën pas Euro 2024, shpreson që t’ia dalë të fitojë edhe Europianin me Gjermaninë. Në konferencën për shtyp të “Panzerave”, 34-vjeçari u shpreh se ky turne do të jetë special për faktin se Gjermania e luan Europianin në shtëpi, ndërsa shtoi se skuadra duhet të dijë të përballojë presionin.

“Një turne që luhet në shtëpi është edhe më special, nuk janë shumë lojtarë që ia dalin ta provojnë një ndjesi të tillë. I gjithë vendi e ndjen atmosferën dhe ka një energji shumë pozitive. Për këtë fakt kemi një përgjegjësi të shtuar, megjithatë skuadra do të duhet të dijë të menaxhojë edhe presionin. Në fund të fundit, është vetëm futboll.

Pas Championsit edhe trofeu i Europianit? Një ide e tillë më entuziazmon shumë, triumfi në Europian ishte një shtysë që unë të rikthehesha në kombëtare. Dua shumë që të kemi sukses dhe ta fitojmë këtë Europian, nëse mendoja se nuk mund t’ia dalim, atëherë nuk do të isha kthyer. Ta mbyllja karrierën me trofeun e Champions League dhe me Europianin do të ishte diçka “qesharake”, madhështore, por e pranoj me qejf të madh”, u shpreh Kroos.

TË FUNDIT
48 minuta
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
49 minuta
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
3 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
4 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
4 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
1 ditë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
5 orë
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!
4 orë
Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!
4 orë
Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia
4 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ