Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB

Picture of INA
INA

21/05/2024

Nga Ministria e Punëve të Brendshme kanë njoftuar se do të largohen rekuizitat argëtuese përballë sallës sportive “Boris Trajkovski” në Karposh të Shkupit, shkruan TV21. Nga MPB thonë se autoritetet kompetente kanë kryer kontroll në lokacionin përkatës gjatë ditës së djeshme.

“Njësiti kundër krimeve ekonomike dhe kompjuterike në SPB-Shkup, në koordinim me zyrtarë nga Inspektorati Shtetëror i Tregut, Drejtoria për të Ardhura Publike dhe Inspektori Ndërtimor nga Komuna e Karposhit, kanë dalur në vendngjarje dhe kanë ndërmarrë masa dhe aktivitete konkrete përkatëse në kuadër të rrethit të kompetencave dhe autorizimeve të tyre. Përkatësisht, nga ana e shërbimeve inspektuese, pas masave dhe aktiviteteve të ndërmarra dhe gjendjes faktike të konstatuar është përpiluar procesverbal për gjendjen e konstatuar, ndërsa inspektor i autorizuar ndërtimor nga Komuna e Karposhit ka iniciuar procedurë për parregullsitë e konstatuara, pas çka do të ndërmerren masa konkrete në drejtim të largimit të të njëjtave, ndërprerjes së aktivitetit, si dhe dislokimit të rekuizitave”, thuhet në njoftimin e MPB-së”, thonë nga MPB.

Kujtojmë se menaxheri i rekuizitave në fjalë, për TV21 deklaroi se posedon të gjitha dokumentacionet përkatëse për vendosjen e parkut argëtues në këtë lokacion./tv21.tv

TË FUNDIT
5 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
8 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
10 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)
10 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
13 orë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
14 orë
Sulejmani: Teatri i Tetovës do të hapet gjatë mandatit tim!
19 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
14 orë
BFI nuk e njeh vendimin e Gjykatës: Selver Xhemaili është myfti i Tetovës
19 orë
Tragjedi e rëndë në Maqedoninë e Veriut, një grua me thikë vret burrin dhe vjehrrin e saj

LEXO MË SHUMË

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

BDI selia

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

fronti evropian vlen

Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

ali ahmeti

Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve

IMG_2997

Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

kurban dashi

Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

Kuvendi Parlamenti

Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm

INFO

NA NDIQ