“Do të luaj sërish për Gjermaninë”, Toni Kroos njofton rikthimin në kombëtare

ina-online
ina-online

22/02/2024

Lojtari i Real Madridit, Toni Kroos, ka njoftuar në llogarinë e tij në Instagram se do të veshë sërish fanellën e Kombëtares Gjermanisë.

Mesfushori gjerman i dha fund karrierës nderkombetare para disa vitesh, por tashmë ka vendosur të rikthehet përsëri në ekipin e Panzerëve.

Është vet Kroos, i cili me anë të një postimi në profilin e tij privat ka njoftuar se do të kthehet të luajë për Gjermaninë nga muaji mars.

“Në mars do të luaj sërish për Gjermaninë”, ka njoftuar fillimisht Kroos, duke vazhduar të arsyetoj vendimin e tij.

“Pse? Për shkak se u pyeta nga trajneri i kombëtares, jam në formë dhe jam i sigurt që me ekipin në Kampionatin Evropian është e mundur shumë më tepër nga sa besojnë shumica!”, përfundoi mesfushori gjerman.

Ndryshe, Kroos ka luajtur plotë 106 ndeshje me Gjermaninë, ku ka shënuar 17 gola dhe ka fituar Kupën e Botës më 2014.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

messi

Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

igli

Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

xavi

​Xavi: Jam krenar me ekipin tim

luis enrique

Luis Enrique: Do të ketë luftë në Barcelonë në ndeshjen kthyese

INFO

NA NDIQ