Do të sanksionohet polici nga Maqedonia për publikimet në rrjetet sociale! MPB: Solidarizohemi me popullin izraelit

INA
INA

10/10/2023

Ministria Punëve të Brendshme njofton se Departamenti për Kontroll të Brendshme, hetime kriminele dhe standarde profesionale tashmë po vepron ndaj rastit të policit A.S. dhe publikimet e tij në rrjetet sociale, respektivisht Facebook, në lidhje me sulmin e HAMAS në Izrael, përcjell TV21.

“Ndaj tij do të fillojë procedura disiplinore, përkatësisht do të pasojnë sanksionet përkatëse. Qëndrimi i MPB-së dhe i Qeverisë është i qartë dhe preciz. Ne dënojmë fuqishëm sulmet e grupit të Hamasit ndaj Izraelit dhe qëndrojmë në solidaritet me popullin izraelit. Ne apelojmë për zgjidhje përmes dialogut. Bota ka nevojë për paqe”, thonë nga MPB./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

INFO

NA NDIQ