Do të shitet një pjesë e pasurisë së konfiskuar të Sasho Mijallkovit, këto janë pronat

Picture of INA
INA

11/08/2023

Agjencia për Menaxhimin e Pasurisë së Konfiskuar ka publikuar shpallje për një pjesë të pasurisë së konfiskuar të ish-shefit të DSK-së, Sasho Mijalkov, përcjell TV21.

Ankandi është caktuar për 25 gusht.

Shpallja është publikuar në ueb faqen e Agjencisë, në kohëzgjatje prej 15 ditëve, afati i fundit për dorëzimin e aplikimeve është deri më 23 gusht.

Bëhet fjalë për pasurinë e paluajtshme të konfiskuar të ish-kreut të DSK-së nga rasti “Perandoria”.

Ofrohen për shitje dy banesa në Ohër, njëra prej të cilave është 65 metra katrorë me vlerë të llogaritur prej 5.775.234 milionë denarë, nga Byroja për ekspertizë ligjore, ndërsa tjetra në të njëjtin objekt prej 114 metrash katrorë me vlerë 9.032.505 denarë, si dhe tokë prej 56.818 metra katrorë afër Moranës në komunën e Studeniçanit në Shkup, me vlerë fillestare prej 17.045.421 denarë dhe një parcelë e vogël prej 321.81 metra katrorë afër vendit të quajtur Xhibaricë në Kozhuf, me vlerë 29.686 denarë.

Vlera totale arrin rreth gjysmë milioni euro.

“Të drejtë për pjesëmarrje elektronike në ankand publik kanë të gjithë personat fizikë dhe juridikë, përveç të dënuarit, nga i cili është konfiskuar pasuria e paluajtshme, punonjësit e Agjencisë për Menaxhimin e Pasurisë së Konfiskuar, si dhe person tjetër që ka marrë pjesë zyrtarisht në procedurën e shitjes”, thuhet në një nga kushtet në shpalljen e publikuar nga Agjencia për Menaxhimin e Pasurisë së Konfiskuar.

TË FUNDIT
2 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
4 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
4 orë
Spanja kampione e Evropës
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
6 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

ME TE LEXUARA

17 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
11 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
17 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
10 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
17 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
10 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
1 ditë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

INFO

NA NDIQ