Do vijojë të jetë “non grata” në Britani, vjen reagimi i Berishës pasi humbi gjyqin në Apel

Picture of ina-online
ina-online

17/06/2024

Pasi Apeli la në fuqi vendimin, pra do të vijojë të jetë non grata në Britani të Madhe, Sali Berisha, tashmë nën cilësinë e kryetarit të Partisë Demokratike ka paraqitur një mori akuzash, sipas së cilit procesi është zvarritur me qëllim për të dëmtuar opozitën.

Me anë të një deklarate të shpërndarë për mediat, Berisha, i cili vijon të jetë në arrest shtëpie me akuzën e korruspionit, deklaron se Britania e Madhe nuk ka pasur asnjë provë për shkelje të ligjit nga ana e tij, ose “lideri i opozitës” siç e quan veten.

“Rastet e paraqitura janë tregues që nuk ka asnjë prove apo fakt për asnjë veprim të paligjshëm nga lideri i opozitës, por duken qartë se janë përpjekje për të ndaluar opozitën të sfidojë pushtetin e korruptuar, që eksporton krim të organizuar, por që pranon të marrë refugjate sipas dëshirës së kërkueseve/lobuesve”, shprehet Berisha. /A2 CNN/

TË FUNDIT
4 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
5 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
5 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
8 orë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut
8 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

ME TE LEXUARA

8 orë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
8 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
8 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
1 ditë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”
8 orë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut
1 ditë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

LEXO MË SHUMË

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

shengjin velipoje

Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

Kamala Harris 2

Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

kufi tabanoc

LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

ksamil sarande

Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

policia

MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve

IMG_4571

Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri

INFO

NA NDIQ