Dodik fyen Bosnjën dhe Hercegovinën, Vuçiq buzëqesh

ina-online
ina-online

25 Gusht, 2023

Presidenti i Republikës Srpska Milorad Dodik ka udhëtuar për në Leskovc ku së bashku me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq kanë vizituar stadiumin e porsandërtuar të futbollit.

Kur iu drejtua mediave nga stadiumi, Dodik shfrytëzoi rastin për të fyer sërish Bosnjën dhe Hercegovinën dhe tha se ai, si të gjithë në RS, mbështet Serbinë.

“Ne nuk do të bëjmë tifo për Bosnjë dhe Hercegovinën,” tha ai.

Dodik kujtoi ndeshjen e vitit 2010 kur, siç thotë ai, kombëtarja serbe luajti për herë të parë në Sarajevë.

“Një fitore ime e mrekullueshme ishte ajo që nuk do ta harroj kurrë në jetën time. Diku në vitin 2010, kombëtarja e Serbisë luajti për herë të parë në Sarajevë kundër asaj Bosnjë dhe Hercegovine të caktuar. Unë isha i vetmi tifoz serb atje. Fituam 2: 0 dhe kjo ishte ajo që isha e rëndësishme. Ajo fitore është një nga më të rëndësishmet dhe më të ëmblat për mua”, tha ai.

Më 19 nëntor në stadiumin e ri të Leskovcit do të luhet ndeshja kualifikuese mes Serbisë dhe Bullgarisë.

Stadiumi në Leskovc është ndërtuar sipas standardeve më të larta të UEFA-s dhe përbëhet nga katër tribuna me një kapacitet total prej 8136 vendesh.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

daniel server

Daniel Serwer përmend skenarët e rrezikshëm të Serbisë dhe Rusisë

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

euro

Rriten rrogat në Mal të Zi, ja sa shkon mesatarja

ushtria serbe

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

Christopher Hill Kristofer

Ambasada e SHBA-së në Beograd reagon duke shpërndarë njoftimin e Blinkenit

kurti-vucic-borel-lajcak

Standard: Perëndimi po ia mban anën Serbisë, çmimin detyrohen ta paguajnë fqinjët

INFO

NA NDIQ