Dogana e Maqedonisë zbuloi bizhuteri ari të fshehura brenda pantallonave të një personi

Picture of INA
INA

06/06/2024

Doganierët kanë konfiskuar mbi një kilogram bizhuteri ari në vlerë prej 4 milionë denarë, në hyrje të vendkalimit kufitar Bogorodicë, me çka është penguar edhe tentimi për të shmangur pagesën e taksës së importit në vlerë prej një milion denarë.

“Ari u zbulua gjatë kontrollit personal të një pasagjeri, i cili tentoi të fshihte bizhuteritë në pjesën e brendshme të pantallonave te të brendshmet që kishte veshur. I njëjti ishte i paketuar në katër çanta me 60 gjerdan, 13 unaza, 128 vathë dhe 48 byzylykë. Ari do t’i dorëzohet Bankës Popullore, ndërsa kundër pasagjerit do të bëhet kallëzim penal”, thuhet mes tjerash në njoftimin e Doganave.

TË FUNDIT
13 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
28 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
51 minuta
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
54 minuta
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
2 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

ME TE LEXUARA

1 ditë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
4 orë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
19 orë
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
8 orë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
1 ditë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre
3 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

LEXO MË SHUMË

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ