“Doktor mos u shit, mos shko me BDI-në”! Taravari: Kam marrë shumë porosi nga qyetarët!

INA
INA

09/02/2024

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, gjatë mbledhjes me anëtarët e Kuvendi që mbajti mbrëmë në Kumanovë, tha se ka marrë shumë porosi nga qytetarë për të mos shkruar me BDI-në në zgjedhje.

Ai tregoi se çdo ditë i kanë shkruar qindra qytetarë të cilët e kanë mbështetur në qëndrimin e tij për të bashkëpunuar me opozitën shqiptare, shkruan gazeta LAJM.

“Aleanca për Shqiptarët është sinonim i ndyshimit. Nese ndokush duhet ta sjellë ndryshimin në Maqedoni, nuk mund të ndodh ai proces pa Aleancën për Shqiptarët. Patjetër Aleanca për Shqiptarët t’i prijë atij procesi. Unë para 5-6 ditëve vendosa që ta tregoj vendimin tim si kryetar partie, si mendoj pas shumë bisedave me faktor me relevancë gjithandej, me kryetarë të degëve, kryetarë të nëndegëve anëtarë të kryesisë, anëtarë të Kuvendit, por mbi të gjitha me popullin, me qytetarët, ata që më shkruanin shumë porosi çdo ditë, para se me sjellë vendimin, doktor mos u shit, të lutëm mbahu, mos shko me BDI-në”, tha Taravari në Kumanovë./

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ