Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

Picture of INA
INA

22/04/2024

Në prag të zgjedhjeve të ardhshme presidenciale që do të mbahen të mërkurën, më 24 prill 2024, Ministria e Punëve të Brendshme njofton qytetarët se Departamenti i Çështjeve Civile, gjegjësisht të gjitha drejtoritë për çështje administrative të kësaj njësie organizative pranë Ministrisë së Brendshme, me datë 24.04.2024 do të punohet për lëshimin e dokumenteve personale me orar pune nga ora 08:00-19:00.

Po ashtu, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin letërnjoftimet e tyre në stacionet policore në Shkup.

Sot në mesnatë përfundon fushata për zgjedhjet presidenciale dhe nis heshtja zgjedhore për të njëjtat, ndërsa votimet do të mbahen të mërkurën (24 prill).

TË FUNDIT
1 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
2 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
3 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
4 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
5 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

ME TE LEXUARA

22 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
1 ditë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin
9 orë
Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit
1 ditë
Najçevska i reagon Taravarit: Pse kryetari i Kuvendit të jetë shqiptar?
5 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
21 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
1 ditë
Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja
9 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
1 ditë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

LEXO MË SHUMË

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

INFO

NA NDIQ