Dokumentet personale pa termin mund ti nxjerrni në pikën e MPB-së në Kisella Vodë të Shkupit

INA
INA

01/11/2023

Pika e MPB-së për nxjerrjen e dokumenteve personale të qytetarëve pa termin paraprak do të jetë në komunën e Shkupit, Kisella Vodë.

“Pas vendosjes së ekraneve, brenda pak ditësh kjo zonë do të marrë 12 pika ku qytetarët do të mund të fotografohen për dokumente të reja personale”, thuhet në informacion.

Në postblloqe është planifikuar të fotografohen të gjithë ata që nuk kanë termin për nxjerrjen e letërnjoftimit, patentë shoferit apo pasaportës.

Orari i punës do të jetë nga ora 08:00 deri në 18:00.

Në këtë mënyrë pritet që Ministria të përshpejtojë procesin e dhënies së dokumenteve të reja personale me emrin kushtetues dhe në të njëjtën kohë të shkarkojë postblloqet dhe kabinat ekzistuese në mbarë Shkupin. Sipas parashikimeve ligjore, deri më 12 shkurt 2024 duhet të ndryshohen të gjitha dokumentet personale dhe në to të shkruhet emri i ri kushtetues i shtetit. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

INFO

NA NDIQ