Dollarë të falsifikuara qarkullojnë nëpër Tetovë!

INA
INA

15/11/2023

Tridhjetë e shtat vjeçari Z.S. nga Bërvenica e Tetovës, i punësuar në një kazino në Zherovjan të Tetovës, dje në ora 15:00 në SPB-Tetovë ka raportuar se një natë më parë rreth orës 22:15 në kazino kanë hyrë dy persona dhe kanë shkëmbyer 1200 dollarë në kartëmonedha prej 100 dollarësh, përcjell Flaka.

“Pak më vonë, në kazino ata kanë konstatuar se kartëmonedhat kishin qenë të falsifikuara. Çështja është duke u pastruar dhe dokumentuar”, njoftuan nga Policia e Tetovës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi

Xhaferi për kryeministër, Grubi: Vizioni i Ali Ahmetit për barazi në vend po rrumbullakësohet

Palevski palco

Ende nuk dihet sa do të zgjasë procedura e ekstradimit për Ljupço Palevskin

policia

Tetovari e denoncon si të zhdukur bashkëshorten, “u largua nga shtëpia e prindërve të saj”

burgu

Të arrestuarit për vrasjen e Vanja Gjorçeskës ndodhen në burgun e Shkupit

Talat Xhaferi 2

Talat Xhaferi: Detyrën e kryeministrit do ta kryej me shumë përgjegjësi!

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

INFO

NA NDIQ