​Donjeta Sadiku shpallet kampione ballkanike

ina-online
ina-online

03/10/2023

Boksierja kosovare, Donjeta Sadiku e ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të boksit “Albena 2023”.

Në finale të këtij kampionati që po mbahet në Bullgari, Sadiku e mposhti boksieren nga Ukraina, Dovgal Tetiana.

Donjeta tregoi boks cilësorë gjatë tre raundeve, ku në raundin e dytë e solli në nokdaun ukrainasen Tetiana, ndërsa u shpall fituese dhe u stolis me medalje të artë dhe titull Kampione Ballkanike 2023.

Kosova në Kampionatin Ballkanik të boksit “Albena 2023” fitoi pesë medalje, një të artë nga Donjeta Sadiku, dhe katër të bronzta nga Bashkim Bajoku, Shpetim Bajoku, Patriot Behrami dhe Taulant Jakupi.

Gjithashtu, me mirënjohje u nderua edhe gjyqtari ndërkombëtar, Latif Demolli për ndarjen e drejtësisë në këtë Kampionat Ballkanik.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Këto janë 12 klubet të cilat e kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve

zekirija ramadani

Zekirija Ramadani rikthehet në Kosovë, firmos me Dritën e Gjilanit

daja

Daja: Nëse pretendojmë një ëndërr të çmendur, duhet ta fitojmë ndeshjen ndaj Plzenit

champions-logo

Rezultatet e ndeshjeve të mbrëmshme në Champions League

sylvinjo

‘Do të çojë Shqipërinë në Botëror!’ Sylvinho edhe dy vite të tjera me Shqipërinë?

barcelonaa

Katalanasit i kundërpërgjigjen Bayernit

struga trim lum

Struga si mysafire mposhti Vardarin

Nadal

Nadal i rikthehet fushave të tenisit

karton futboll

Në futboll do të ketë edhe karton portokalli

INFO

NA NDIQ