Edhe një dorëheqje në LSDM (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

11/05/2024

Sanja Lukarevska ka dhënë dorëheqje nga posti i nënkryetares së LSDM-së, pas humbjes së thellë të kësaj partie në zgjedhjet e 8 majit.

Veprimi i saj vjen pas dorëheqjes së dy nënkryetarëve të tjerë partiak, Fatmir Bytyqi dhe Pero Kostadinov, por edhe dorëheqja e kryetares së forumit të gruas së LSDM, Jovanka Trençevska. Lukarevska theksoi se rezultati i këtyre zgjedhjeve tregoi se ne kemi marrë mesazhin e qartë nga qytetarët, por edhe duhet hapur rrugë për konsolidimin e shpejt të LSDM-së. (INA)

TË FUNDIT
2 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
46 minuta
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
49 minuta
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
1 orë
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV
2 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

22 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
19 orë
Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë
1 ditë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra
3 orë
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
22 orë
Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë
17 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

INFO

NA NDIQ