Dortmundi ia vë çmimin objektivit të Man Unitedit dhe Bayern Munichut

Borussia Dortmundi ia ka vënë një çmimin prej 100 milionë euro Christian Pulisicit.

Klubet e mëdha evropiane si Liverpool, Manchester United dhe Bayern Munich kanë shfaqur interesim për anësorin 19-vjeçar, transmeton Express.

Dhe tani kur Dortmundi ia ka vendosur t’ia vërë çmimin, përfaqësuesi amerikan pritet të largohet gjatë verës.

Megjithatë, gjiganti gjerman është i gatshëm t’i ofrojë atij kushte më të mira në kontratë në përpjekje për ta mbajtur në klub. /Express/