Dortmundi përgatit festën

Picture of ina-online
ina-online

25/05/2024

Në qytet janë të sigurtë se skuadra e tyre do të fitojë Ligën e Kampioneve.

Dortmundi tashmë është duke përgatitur festën. Në qytetin gjerman janë të sigurtë se Borusia do të arrijë të mundë Realin e Madridit në finalen e Ligës së Kampioneve. Ndaj programi i festimeve në qytet është përgatitur me detaje.

Ndërkohë që skuadra vazhdon përgatitjet për finalen nën drejtimin e trajnerit Tërziç.

Borussia Dortmund nuk do të startojë si favorit në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit, por në qytetin gjerman tashmë po flasin sesi do të festojnë atë që do të ishte suksesi i dytë në historinë e kësaj skuadrës. Madje kjo gjë ka tërhequr vëmendjen në Gjermani, ku gazetarët më të afërt me Borusian morën një mesazh ku u kërkohej të bënin sa më shumë akreditime për ndeshjen e 1 qershorit, në Wembley.

Madje edhe festimet në qytet janë planifikuar tashmë deri në detaj. Gjithçka do të nisë pas kthimit të skuadrës nga Londra.

Pasi të shkruajnë emrat e tyre në librin e artë të qytetit, skuadra verdhezi, stafi stërvitor i kryesuar nga Edin Terzic dhe zyrtarët e BVB do të hipnin në një autobus të hapur për të parakaluar me trofeun nëpër rrugët e qytetit.

Siç diktohej nga mesazhi për mediat, kjo pjesë e festës do të zhvillohej në orën 16:09, pikërisht kur në vitin 1909, u themelua Borussia.

Ndërkohë, skuadra vazhdon të përgatitet për atë që do të jetë finalja e parë e Ligës së Kampionëve të Dortmundit që nga viti 2013. Meqenëse Bundesliga përfundoi fundjavën e kaluar, njerëzit e Terziçit po punojnë për provën e madhe në duelin kundër Madrilenëve..

TË FUNDIT
7 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
7 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
7 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
8 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
8 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

7 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
14 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
7 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
14 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
7 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
13 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ