Dortmundi siguron kualifikimin, Milani në “dorë” të fatit

ina-online
ina-online

29/11/2023

Dortmund ka siguruar kualifikimin në rundin tjetër të Ligës së Kampionëve.

Gjermanët mposhtën Milanin në “San Siro” me rezultat 1-3 në ndeshjen e xhiros së pestë të fazës së grupeve.

Golat për Dortmundin i shënuan Reus në minutën e 10-të, Bynoe-Gittens në minutën e 56-të dhe Adeyemi në minutën e 59-të.

Golin e vetëm për Milanin e shënoi Chukuwueze në minutën e 37-të.

Dortmundi siguron vendin e parë me 10 pikë, 7 ka Newcastle në vendin e dytë , PSG ka 6 pikë në vendin e tretë derisa Milani është e fundit me 5 pikë.

Vendi i dytë mbetet i mundshëm për të tri skuadrat në xhiron e fundit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

champions

UEFA prezanton Championsin e ri, më shumë ndeshje dhe spektakël

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Revolucion i thellë te Bayerni – vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Messi Mesi Inter Miami

Messi nën presion

vandijk2

Van Dajk: Liverpulli mbetet në garë për titull, përpos mungesave të mëdha

haland

VIDEO / Mjafton Erling Haland, Man. Siti ndalet pas Liverpullit

luka modric

Oferta e habitshme që pritet të marrë Luka Modric nga Real Madridi…

Modric-800x445

Luka Modriç refuzon Carlo Ancelotti

manchester-city

​City e mposht Brentfordin, Arsenali zbret në vendin e tretë

inter fiorentina

​Interi kalon në epërsi kundër Atletico Madridit

INFO

NA NDIQ