DPMNE kritika Pendarovskit për korridoret: Premtoi se do të flitej edhe me shoqatat civile, në fund vendosi Grubi

INA
INA

20/03/2024

Opozitarja VMRO-DPMNE ka dërguar kritika të ashpra në adresë të presidentit aktual Stevo Pendarovski, i cili synon edhe një mandat tjetër, në lidhje me Marrëveshjen për ndërtimin e korridoreve 8 dhe 10d, përcjell TV21. Mile Lefkov nga foltorja e Pallatit të Bardhë tha se Pendarovski ka gënjyer për marrëveshjen me Behtelin dhe Enkën, ashtu siç ka gënjyer për gjithçka tjetër. Lefkovi rikujtoi fjalët e Pendarovskit se marrëveshja përveç ministrave do ta negociojnë edhe organizatat e shoqërisë civile, por siç shtoi, në fund doli që Artan Grubi larg syve të opinionit e negocioi dhe nënshkroi marrëveshjen dhe pastaj e fshehu.

” Marrëveshja është nënshkruar, nuk ka realizim. Përfundimi është se Pendarovski ka gënjyer se marrëveshja do të bëhet publike, gjë që nuk ka ndodhur fare. Pendarovski e kërcënoi se nëse në Kuvend miratohen ndryshimet ligjore për 60 orë punë për punëtorët e korridorit, ai nuk do ta nënshkruajë dekretin, në fund jo vetëm që e ka nënshkruar, por edhe me pafytyrësi u ka dërguar mesazh të gjithëve të ankohen në Gjykatën Kushtetuese”, pohoi Mile Lefkov, VMRO-DPMNE

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

bujar osmani

Bujar Osmani i përgjigjet VLEN për rastin “Pacienti!

INFO

NA NDIQ