Dr.Valbona Adili Emini zgjedhet kryetare e Forumit të Gruas të Lëvizjes BESA në Kërçovë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/02/2023

Në kuadër të procesit të riorganizimit të Forumit të Gruas së Lëvizjes BESA, sot në Kërçovë u mbajt Konventa Themeluese e Forumit të Gruas së Lëvizjes BESA- rajoni i Kërçovës.

Në mesin e 130 delegateve dhe 33 kuvendareve, dr. Valbona Adili Emini u zgjodh për kryetare e Forumit.

Në mesin e të pranishmëve, pjesëmarrës ishte edhe kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, nënkryetarët Besa Kadriu dhe Fatmir Limani, si dhe kryetarja e Forumit të Gruas- rajoni i Tetovës, dr. Kaltrina Beqiri. “Procesi i riorganizimit vazhdon. BESA po ringritet fuqishëm!”, thuhet në komunikatën e LB. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

ragmi mu

Mustafa konfirmon se ka marrë drejtimin e Preshevës, Arifin e quan shpifës

INFO

NA NDIQ